Z Akademikami o zmazanie plamy

Przerwa, spowodowana przyznaniem walkowera za mecz z Vamosem, pozwoliła zabliźnić rany po bolesnym starciu ze Zgierzem. FC Kartuzy w najbliższą niedzielę zagra o odzyskanie zaufania i wiary we własne siły. Ich przeciwnikiem w Kiełpinie będzie kolejny zespół z dolnej części tabeli – AZS Uniwersytet Warszawski.

Kartuzianie tydzień temu pauzowali w lidze, natomiast ich najbliższy rywal grał istotny mecz o pozostanie w I Lidze Futsalu. Warszawiacy wygrali przed własną publicznością z KS-em Gniezno 3:2 i dzięki temu przeskoczyli w tabeli niedawnego pogromcę FCK – Konie Mechaniczne Zgierz. Przed 19 kolejką zajmują 9 pozycję, mając 7 punktów przewagi nad miejscem zagrożonym spadkiem.

markbud futsal club kartuzy

Obecny sezon nie jest udany dla ekipy ze stolicy. W trakcie rozgrywek odeszło kilku doświadczonych zawodników, a w ich miejsce wskoczyli młodzi gracze, którzy dopiero poznają futsalowe rzemiosło. Taka odbudowa zespołu musiała odbić się na wynikach, lecz dzięki temu kilku „żółtodzibów” wypłynęło szerzej na ligowe wody.

Za ostatnie występy sporo pochwał zbierają 19-latkowie: bramkarz Tomasz Warszawski oraz Ukrainiec Denis Łyfanow. Zespół w ryzach starają się trzymać tacy doświadczeni gracze jak kapitan Radosław Marcinkowski czy Duarte Araujo. Portugalczyk jest również najskuteczniejszym strzelcem w swoim zespole, mając 10 trafień na swoim koncie.

AZS UW lepiej spisuje się w meczach domowych. Natomiast na 9 wyjazdowych pojedynków, wygrał tylko dwukrotnie: z Malwee i Vamosem/Concordią. Jednak przyjazd do Kiełpina w zeszłym sezonie, Akademicy mogą wspominać przyjemnie, gdyż wygrali wtedy 5:3. Jesienią podopieczni Jakuba Hoffmanna zremisowali w stolicy Polski 2:2, a sam trener zdobył wyrównujące trafienie na sekundy przed końcem spotkania. Oprócz niego do siatki gospodarzy trafił M. Papina, zaś Kaszubów dwukrotnie pokonał Marcinkowski.

Niedzielny mecz będzie okazją na pierwsze zwycięstwo w historii nad Akademikami w rozgrywkach I ligi. Jednak biorąc pod uwagę występ ze Zgierzem, niczego nie można być pewnym. Jeśli Kartuzom uda się wymazać z pamięci tamto spotkanie i zagrać tak, jak choćby z Constractem, to 3 punkty powinny pozostać na Pomorzu.

Jutrzejszy mecz posędziują: Jewgienij Adamonis (Gdańsk), Krzysztof Zabojszcz (Sztum), Marcin Skwiot (Rumia). Start meczu w kiełpińskiej hali o godzinie 17:00.

 

autor: Bartosz Bugajski

fot.: Bartosz Cirocki