Obronić pozycję w tabeli

W niedzielę do Kiełpina zawita drużyna Koni Mechanicznych Zgierz. Najbliższy rywal FC Kartuzy rozgromił przed tygodniem KS Gniezno 12:0, co było ich pierwszym zwycięstwem w tym roku. Faworytem pozostają jednak gospodarze, którzy wiosną wciąż nie zaznali porażki.

Pojedynek z ekipą Jakuba Hoffmana będzie już 8 meczem w 2019 roku zespołu z województwa łódzkiego. Zgierzanie rozegrali w lutym awansem dwa spotkania na własnym parkiecie. Najpierw przegrali z Heliosem Białystok 3:6, zaś następnie musieli uznać wyższość Constractu Lubawa 4:7. W zeszłej, marcowej już kolejce,  Konie przed własną publicznością zdołały rozgromić kandydata do walki o utrzymanie KS Gniezno aż 12:0. Jest to dotychczas najwyższe zwycięstwo w całej grupie północnej pierwszej ligi.

markbud futsal club kartuzy

Poza zeszłotygodniowym epizodem, obecna runda nie jest udana dla rywala Kartuz. Musieli oni przełknąć gorzką pigułkę także w meczach przeciwko Obornikom (4:5), Malwee (2:3), Teamowi Lębork (0:7) oraz Futsalowi Leszno (1:6). Jednak jesienią potrafili zaskoczyć rywali, wygrywając u siebie z Lęborkiem, czy na wyjeździe w Łodzi podczas lokalnych derbów.

Kartuzianie dobrze wspominają poprzednią potyczkę z tym rywalem. Wygrali na wyjeździe 5:1, strzelając 3 gole już w pierwszej odsłonie. Na listę strzelców wpisali się Ustowski, Wróbel, Groth, Kordyl i Hinca. Obecnie również będą faworytem, biorąc pod uwagę, że są jedynym, obok Teamu Lębork, niepokonanym wiosną zespołem z grupy północnej.

Kaszubi będą chcieli zgarnąć 3 punkty, by obronić 4. miejsce w tabeli przed depczącymi po piętach Obornikach, grających w obecnej kolejce z Uniwersytetem Warszawskim. Konie Mechaniczne również z chęcią zapunktują, by móc oddalić się na bezpieczną pozycję od strefy spadkowej. W zespole rywali warto zwrócić uwagę na Krzysztofa Baszczyńskiego, mającego 12 bramek na swoim koncie i strzelca jedynego gola dla zgierzan w poprzednim pojedynku obu drużyn. Tuż za jego plecami jest Wojciech Banaszczyk, który pokonał bramkarza KS-u Gniezno czterokrotnie, a w całym sezonie ma 11 trafień na swoim koncie.

Sędziami niedzielnego pojedynku będą Daniel Tydelski (Olsztyn), Marcin Grubecki (Elbląg) i Jewgienij Adamonis (Gdańsk).

Początek spotkania w kiełpińskiej hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Sportowej w niedzielę o godzinie 17:00.

 

autor: Bartosz Bugajski

fot.: Bartosz Cirocki